Uji i ëmbël: dëshira e nënës së Caroline

- Advertisement -

Fatkeqja Caroline Crouch u vra majin e kaluar. Rreth një muaj më vonë, u zbulua se vrasësi ishte bashkëshorti i saj dhe babai i fëmijës së Babi Anagnostopoulos . Vetëm 24 orë më parë u shfaq dokumentari i Channel 5 për krimin në Glyka Nera që tronditi kombin me titullin “Caroline: Vrasja që mashtroi botën”.

Për këtë dokumentar , siç përmendi Giannis Poulopoulos në emisionin “Super Katerina”, fillimisht kishte informacione se do të fliste edhe nëna e Caroline Krauts, por kjo nuk ndodhi. “Nga burgu iu ofrua të fliste edhe Babis Anagnostopoulos dhe ai refuzoi”, tha gazetari Stelios Tziouvakas në emision, duke shtuar: arsyet.
Veç kësaj, gazetari tha se “gjyshja dhe mbesa po përpiqen të futen në një rrjedhë normale në jetën e tyre. Ata dalin çdo ditë, shkojnë në këndin e lojërave, shkojnë në varreza dhe e gjithë kjo me mbrojtjen e banorëve të ishullit, të cilët, duke respektuar Lidia e vogël, përpiqen të bëjnë maksimumin për ta rritur siç duhet këtë fëmijë”. Sipas informacioneve të njerëzve të afërt me nënën e Caroline, dëshira e nënës së Caroline është të jetë e pranishme në gjyq, kur të vendoset gjyqi, sado e vështirë dhe e vështirë të jetë për të.

Dokumentari përshkruan gjallërisht rastin e vrasjes së Caroline dhe teatrin që bashkëshorti i saj Babi Anagnostopoulos luajti për rreth një muaj. Gjatë filmit shpaloset e gjithë historia e rastit tragjik ndërsa dëgjohen dëshmitë e atyre që kanë përjetuar ngjarjet. Karakteristike është edhe dëshmia e fqinjit të çiftit. Në fakt, në fillim të dokumentarit dëgjohet thirrja që Babis Anagnostopoulos i ka bërë Aksionit të Menjëhershëm si gjoja viktimë e vjedhjes në shtëpinë e tij. Ishte një recital aktrimi.

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...