Tjetër tërmet “zgjon” Greqinë mëngjesin e sotëm, panik tek qytetarët

- Advertisement -

Tërmetet e njëpasnjëshme siç duket nuk kanë ndërmend të ndalen në Greqi. Që prej tërmetit të fuqishëm të rënë në Kretë megjithëse, vijnë në magnitudë më të vogël, tërmetet sërish po ngjallin panik tek qytetarët grekë. Një tjetër tërmet është regjistruar herët në mëngjes në Kretë me intensitet 3.9 të shkallës Rihter. Sipas Institutit Gjeodinamik grek, tërmeti u regjistrua rreth orës 7:00 të mëngjesit, me epiqendër Lassithin.

Më konkretisht, tërmeti goditi 29 kilometra në lindje të Zakros, ndërsa thellësia e tij është vlerësuar në 20 kilometra. Në javët e fundit Kreta është goditur nga disa tërmete, fenomen që ka shqetësuar sizmologët.

/sarandalife.al/

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...