Tetori Rozë, Muaji i Ndërgjegjësimit për Kancerin e Gjirit

- Advertisement -

Në kuadër të “ Tetorit rozë”, muajit të depistimit për kapjen e menjëhershme të Kancerit të Gjirit, Njësia Vendore e Kujdesit Shëndetësor Delvinë  ka organizuar një sërë veprimtarish për rritjen dhe ndërgjegjësimin  e sa më shumë grave për diagnostikimin e hershëm të kancerit të gjirit. Të organizuara nga institucioni me një grup grash, udhëtuan drejt spitalit të Gjirokastrës për të kryer mamografinë. Me me lulen rozë në duar,me dëshirën  e madhe për të jetuar ato përcollën mesazhe kuptim plot për jetën. Sepse jeta është  e bukur si një  lule, ndaj duhet luftuar për ta patur dhe jetuar atë. Të bashkohemi në luftën kundër kancerit të gjirit! Njësia Vendore e Kujdesit Shëndetësor  Delvinë fton të gjitha gratë të kryejnë kontrollin e gjirit. Mamografia dhe eko e gjirit ofrohet falas! Kontaktoni me mjekun tuaj të familjes! Mos harroni!! Kanceri I gjirit kurohet! Mjafton të diagnostikohet në kohë.

/sarandalife.al/

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...