Shpërthen bombola e gazit, përfshihet nga flakët punishtja e drurit

  1. Një punishte e përpunimit të drurit është përfshirë nga flakët në Gjirokastër, në afërsi të liqenit të Viroit. Raportohet se punishtja nuk ishte funksionale dhe në momentin që ra zjarri aty po punohej me oksigjen për çmontimin e materialeve metalike. Dyshohet se shkak i rënies së zjarrit është bërë shpërthimi i një bombole gazi që ndodhej në punishte. Fatmirësisht nuk ka persona të lënduar nga flakët, por vetëm dëme materiale. Ndërkohë, ekipet zjarrfikëse ndodhen në vendngjarje dhe po punojnë për neutralizimin e flakëve.
- Advertisement -

/sarandalife.al/

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Shkolla “Dea” koncert në Beograd(Video)

Shkolla jo publike ‘Dea” së shpejti me grupin e...

Shkolla jo publike 'Dea" së shpejti me grupin e...

Dita Kombëtare e vajzave në Arsimin Profesional(Video)

Ditën e sotme në kuadrin e Ditës Kombëtare të...