Shpërthen bombola e gazit, përfshihet nga flakët punishtja e drurit

- Advertisement -
  1. Një punishte e përpunimit të drurit është përfshirë nga flakët në Gjirokastër, në afërsi të liqenit të Viroit. Raportohet se punishtja nuk ishte funksionale dhe në momentin që ra zjarri aty po punohej me oksigjen për çmontimin e materialeve metalike. Dyshohet se shkak i rënies së zjarrit është bërë shpërthimi i një bombole gazi që ndodhej në punishte. Fatmirësisht nuk ka persona të lënduar nga flakët, por vetëm dëme materiale. Ndërkohë, ekipet zjarrfikëse ndodhen në vendngjarje dhe po punojnë për neutralizimin e flakëve.

/sarandalife.al/

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...