Tërmeti 6.1 ballë shkund ishullin grek

- Advertisement -

Një tërmet i madh i magnitudës 6.1 ballë i shkallës Rihter ka lëkundur shtetin fqinj, Greqinë rreth orës 5:30 të mëngesit.

Media greke por edhe Instituti Gjeodinamik raportojnë se tërmeti ka rënë në juglindje të ishullit Karpathos.

Sipas informacioneve paraprake, tërmeti epiqendrën e tij e ka pasur 128 km në juglindje të Karpathos dhe me thellësi lokale 60 km.

Lëkundjet kanë qenë tepër të forta dhe qytetarët e frikësuar kanë dalë në rrugë. Ende nuk raportohet për të lënduar apo dëme materiale.

/sarandalife.al/

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...