Humb kontrollin e makinës, një person humb jetën dhe 9 të plagosur në Selanik, dyshohet se janë……

- Advertisement -

Një aksident i rëndë ka ndodhur në Selanik, ku ka mbetur i vdekur një person dhe janë plagosur dhe nëntë të tjerë. Sipas mediave greke raportohet se aksidenti ka ndodhur pak para mesnatës në autostradën Selanik-Athinë në zonën e Halastra.

Një makinë, në të cilën udhëtonin emigrantët, ka humbur kontrollin dhe ka dalë nga rruga. Të plagosurit u dërguan në spitalin Ippokratio në Selanik.

Policia po shqyrton mundësinë që të ketë qenë një transferim ilegal i emigrantëve. Rrethanat e aksidentit po hetohen nga Departamenti i Trafikut.

/ΑΠΕ- ΜΠΕ/

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...