Tërmet në Kretë: Dridhje e re me magnitudë 4.3 në Arkalochori

- Advertisement -

Aktiviteti sizmik vazhdon pa u ndalur në zonën e Arkalochorit. Konkretisht, në orën 05:44 të mëngjesit të së mërkurës, një tërmet i ri u ndje në  Heraklion  dhe zona të tjera të  Kretës. Tërmeti, sipas Institutit Gjeodinamik të Observatorit Kombëtar të Athinës, kishte një magnitudë 4.3 të shkallës Rihter dhe ndodhi 5 km në verilindje të Arkalochorit , ndërsa thellësia ishte 11.7 km. Vlen të përmendet se në orët e mëparshme në zonën specifike  të Kretës ka pasur dy dridhje të tjera të magnitudës mbi 3 Rihter , por edhe dridhje të tjera më të vogla.

/Protothema/

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...