Tag: Turizmi

Browse our exclusive articles!

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...

Kumbaro: Deri në 27 shkurt afati për aplikime për stacione plazhi

  Ministrja e Turizmit dhe Mjedisit, Mirela Kumbaro deklaroi sot se deri në 27 shkurt është afati për aplikimin për stacione plazhi, ndërkohë që risi...

“Vështirë të gjesh ekuipazh për jahtet, mungojnë trajnimet”

Flet Smerald Bozaxhi, administrator i “Albania Yacht Charter”   Të operosh në industrinë detare në Shqipëri është një sfidë me vete. Smerald Bozaxhi, administrator i “Albania...

Unioni Turistik Shqiptar organizon në Sarandë eventin e parë kombëtar të 2022-it

Nga Shpresa Dine                                           ...

Turizmi zbehet në tetor, shqiptarët e Kosovës 48% e gjithë vizitorëve për 10-mujorin

Shqipërinë e vizituan në muajt janar -tetor 5.1 milionë shtetas, duke shënuar një rritje gati dyfish në raport me një vit më parë kur...

Popular

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...

Skulptori Odise Papa, krijuesi i jetës së pandjeshme, mjeshtër i gdhendjes artistikisht të mermerit….(Video)

Nga Shpresa Dine Odisea Papa, është skulptori sarandiot, që njihet...