Tag: Përmbytje

Browse our exclusive articles!

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...

Dy ditë pas përmbytjeve nga Vjosa, në terren nuk ka asnjë komision vlerësimi për dëmet

Dy ditë pas përmbytjeve të Vjosës, në terren ende nuk ka dalë asnjë komision vlerësimi për dëmet e shkaktuara. Të dhënat zyrtare të dëmeve mungojnë,...

Konispol/ Lumi Pavël del nga shtrati e përmbyt 5 mijë rrënjë mandarinash

Lumi Pavël në Konispol ka dalë nga shtrati duke përmbytur 5000 rrënjë mandarinash. Kjo është hera e tretë që përmbytja është kaq masive dhe dëmtuese....

Moti i keq shkakton probleme në Lazarat

Moti i keq përgjatë natës ka krijuar probleme në Bashkinë e Gjirokastrës. Gjatë natës së kaluar ka dalë nga shtrati përroi i Lënxës, në fshatin...

Popular

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...

Skulptori Odise Papa, krijuesi i jetës së pandjeshme, mjeshtër i gdhendjes artistikisht të mermerit….(Video)

Nga Shpresa Dine Odisea Papa, është skulptori sarandiot, që njihet...