Moti i keq shkakton probleme në Lazarat

- Advertisement -

Moti i keq përgjatë natës ka krijuar probleme në Bashkinë e Gjirokastrës.

Gjatë natës së kaluar ka dalë nga shtrati përroi i Lënxës, në fshatin Lazarat, duke krijuar kështu probleme me qarkullimin e njerëzve dhe makinave që lidhin dy lagjet kryesore të këtij fshati.

Punonjësit e Ndërmarrjes e Shërbimeve kanë punuar me skrap për të hequr inertet që kishin uzurpuar rrugën dhe tanimë situata duket më e normalizuar.

/sarandalife.al/

 

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...