Tag: Konispol

Browse our exclusive articles!

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...

Reshje shiu dhe erë! Si pritet të ndryshojë moti në mesditën e sotme, ulen temperaturat

Vendi ditën e sotme do të ndikohet nga masa ajrore të paqendrueshme. Moti parashikohet me vranësira mesatare dhe të dendura. Reshjet e shiut parashikohen me...

Konispol/ Lumi Pavël del nga shtrati e përmbyt 5 mijë rrënjë mandarinash

Lumi Pavël në Konispol ka dalë nga shtrati duke përmbytur 5000 rrënjë mandarinash. Kjo është hera e tretë që përmbytja është kaq masive dhe dëmtuese....

Konispoli duhet t’i karikojë telefonat në Greqi? OSHEE flë gjumë

Banorët e Bashkisë Konispol prej më shumë se një javë nuk kanë energji elektrike. Përkeqësimi i motit ka sjellë probleme në linjat elektrike. Banorët janë ankuar...

Fabrika “Cacira” në Mursi, fabrikë vaji bashkëkohore

Nuk është e padukshme. E gjen me lehtësi pasi është e shprehur në pamje, atje mes gjelbërimit të ullinjve. Eshtë fabrika më e re,...

Drejt Prokurorisë rasti i Konispolit, Ina Zhupës iu shtuan 10 vota

Kreu i Komisionit Shtetëror të Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi, përmes një konference për media nga ambientet e KQZ-së, renditi disa nga parregullsitë e zgjedhjeve të...

Popular

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...

Skulptori Odise Papa, krijuesi i jetës së pandjeshme, mjeshtër i gdhendjes artistikisht të mermerit….(Video)

Nga Shpresa Dine Odisea Papa, është skulptori sarandiot, që njihet...