Tag: DPSHTRR

Browse our exclusive articles!

Ku do ta bëni rezervimin, ndryshojnë procedurat për kolaudimin e makinës

Kreu i DPSHTRR Blendi Gonxhe ka njoftuar se do të ndryshohet procedura për rezervimin e orarit për kolaudimin e automjetit. Gonxhe shkruan se orari...

Risi për “qejflinjtë”/ DPSHTRR publikon njoftimin: Do të kemi targa më të vogla, sa një foto edhe me personalizime

Drejtoria e Përgjithshme e Shërbimeve të Transportit Rrugor, ka publikuar së fundmi një njoftim ku bëhet me dije se do të ketë targa të...

Bllokohen makinat me timon anglez, Blendi Gonxhja: Do i fusim në listën e zezë

Të gjitha automjetet me timon anglez që qarkullojnë në Shqipëri, do të bllokohen.Drejtori i Transportit Rrugor Blendi Gonxhja thotë se mjetet e targuara pas...

Do të merrni apo rinovoni patentën? Drejtuesit e mjeteve duhet të lexojnë patjetër njoftimin e DPSHTRR

Duke filluar që prej muajit dhjetor, të gjithë drejtuesit e mjeteve të cilët duan të marrin apo të rinovojnë patentët e tyre, duhet t’i...

DPSHTRR Sarandë, i gjithë personeli i vaksinuar 100%

DPSHTRR është ndër institucionet të cilat vaksinimin e punonjësve që iu shërbejnë qytetarëve e kanë primare dhe e pasqyrojnë dhe me anë të grafikëve...

Popular

U prezantuan kandidatët e primareve në Sarandë: Ardit Cikuli, Armando Magllara, Ilir Nikolla dhe Spiro Vaso

Katër kandidatët e Partisë Demokratike për primaret në Bashkinë...

Çfarë do ndodhë me temperaturat? Dhjetori vjen me reshje, kthesa e madhe që pritet tashmë

Dhjetori nis si një vijimësi e vjeshtës, me mot...

Policia greke tenton të ndalojë mjetin e dyshimtë në Janinë, tre persona hapin zjarr ndaj patrullës JANINË

Hapet zjarr ndaj patrullës së policisë greke. Ngjarja ka ndodhur...