Sukses i rradhës i sportistit sarandiot në SHBA, Enea Lapa (Video)

- Advertisement -

Një sukses i garantuar i sportistit sarandiot me banim në SHBA, në më pak se dy minuta, Enea Lapa. Ja se ç’na shkruan vet Enea pas këtij suksesi: Morra pjesë në eventin Subversivë ku u mbajt ne Miami më 4 Dhjetor. Edhe pse me një njoftim të shkurtër prej 3 ditësh e pranova ndeshjen me kundërshtarin Matthew Mumford. Ndeshja nuk zgjati më shumë se një minutë, pasi e finalizova duke i kapur krahun dhe ja dëmtuar atë spese nuk deshi të dorëzohej. Në bastet pata koefiçent më të lartë se kundështari duke e favorizuar atë. Ky ishte eventi i fundit për këtë vit dhe jam goxha i kënaqur me rezultatet e këtij viti.Vitin e ardhshëm do jem me aktiv në evente të tilla. sarandalife.al i uron Eneas, suksese me sa më shumë trofe vitin tjetër.

 

 

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Shkolla “Dea” koncert në Beograd(Video)

Shkolla jo publike ‘Dea” së shpejti me grupin e...

Shkolla jo publike 'Dea" së shpejti me grupin e...

Dita Kombëtare e vajzave në Arsimin Profesional(Video)

Ditën e sotme në kuadrin e Ditës Kombëtare të...