Shpërndante kokainë dhe kanabis në Ksamil, arrestohet 42-vjeçari

- Advertisement -

Policia e Sarandës ka arrestuar në flagrancë 42-vjeçarin Klaudio allias Drini Kroj, me precedent të mëparshëm penal në fushën e narkotikëve. Sipas policisë 42-vjeçari shpërndante kokainë dhe kanabis në zonë. Gjithashtu, në cilësinë e provës materiale janë sekuestruar lëndët narkotike, 1 aparat celular dhe 1 motomjet. Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Sarandë, për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikeve“.

I arrestuari njihet me pseudonimin “Pipuli”. Ai është dënuar edhe dy herë të tjera më herët. Arrestimi i parë ka ndodhur në vitin 2013, ku është dënuar me 3 vite e 4 muaj burg me kusht për posedimin e 151 grami marijuanë gati për shpërndarje. Po ashtu, ai është dënuar dhe në vitin 2017, me 2 vite e 8 muaj burg për “trafikim të mjeteve motorrike”. Njoftimi i Policisë: Sarandë/Goditet një rast i shpërndarjes së drogave të forta në doza të vogla. Arrestohet në flagrancë një 42-vjeçar me precedent të mëparshëm penal në fushën e narkotikëve, i cili posedonte dhe shpërndante lëndë narkotike kokainë dhe kanabis. Sekuestrohen lëndë narkotike kokainë dhe kanabis, 1 aparat celular dhe 1 motomjet.

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Sarandë, në vijim të goditjeve kundër aktivitetit kriminal në fushën e prodhimit dhe shpërndarjes së lëndëve narkotike, arrestuan në flagrancë shtetasin:
K. K. alias D. K., 42 vjeç, banues në ne Ksamil, Sarandë, i dënuar më parë për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”. Arrestimi i tij u bë pasi është kapur në flagrancë, nga shërbimet e Policisë, duke shpërndarë lëndë narkotike kokainë dhe kanabis në zonën e Ksamilit.

Gjatë kontrollit fizik dhe atij në banesë, shërbimet e Policisë gjetën dhe sekuestruan në cilësinë e provës materiale një sasi me lëndë narkotike të dyshuar kanabis, një sasi me lëndë narkotike të dyshuar kokainë, një pjesë e saj e ndarë në doza gati për shitje, 1 aparat celular dhe 1 motomjet. 
 Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Sarandë, për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”. /sarandalife/

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...