Bashkia Afyon Turqi për nxënësit e Konispolit

- Advertisement -

Një autobus me kapacitet 18 vende, prodhim i vitit 2020 ishte dhurata që Bashkia Afyon në Turqi si dhe Fondacioni Alsar dhuroi sot për nxënësit e shkollës, të bashkisë Konispol. Kjo dhuratë vjen pas një mjeti ambulacnë e pajisur me gjithë mjetet e nevojshme për sherbim në raste urgjence, kompjutera për shkollën e mesme por edhe mjeteve të pastrimit.

Kryebashkiaku Shuaip Beqiri priti me këtë rast në bashki Ambasadorin e Turqisë në vendin tonë, Murat Ahmet Yörük me ekipin e tij si dhe presidentin e fondacionit, Alsar Mehdi Gurra. Kryetari Beqiri u shprehu miqve turq falënderimin ndaj qeverisë Turke,Bashkisë Afyon si dhe Fondacionit Alsar për mbështetjen deri tani në infrastrukturën shkollore, shëndetësore dhe atë të pastrimit publik.

/sarandalife/

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...