Shoqata Atdhetare – Kulturore Labëria zgjedh kryetarin e ri.

Shoqata Atdhetare – Kulturore Labëria zgjedh kryetarin e ri ai është ish ushtaraku Asim Canaj, një figurë dhe personalitet i njohur dhe në Sarandë pasi kur ishte në punë ka mbajtur detyra të rëndësishme Komisariatin e Sarandës.Në statusin që ai hodhi në mediat sociale do të shkruante.
Te nderuar miq e shoke te Laberise e me gjere. Shoqata Atdhetare- Kulturore Laberia dega Sarande me vlersoj punen e kryer dhe me zgjodhi Kryetar.
E konsideroj pergjegjesi per te mbajtur ndezur qellimin e krijimit te saj qe eshte: Atdhetarizmi dhe kultura e kesaj treve ne Jug – Perendim te Shqiperise.
Kjo krahine vecohet ne shekuj per lufterat e bera per Liri e Pavarsi.
Laberia me kulturen, traditat, zakonet, doket e polifonine e saj krenojne jo vetem labet ne sarande.
Komentet tuaja te shumta ne rjetet sociale me motivojne me shume per ti njohur mbrojtur e promovuar keto vlera.
Vetem memedheut
Laberi ju fale
Malet porsi njerez
Njerezit porsi male!
Me konsiderata te eperme per te gjith qe me uruat.
sarandalife.al i uron z. Asim Canaj suksese në këtë detyrë të rëndësishme shoqërore.

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Shkolla “Dea” koncert në Beograd(Video)

Shkolla jo publike ‘Dea” së shpejti me grupin e...

Shkolla jo publike 'Dea" së shpejti me grupin e...

Dita Kombëtare e vajzave në Arsimin Profesional(Video)

Ditën e sotme në kuadrin e Ditës Kombëtare të...