Sekuestrohen 43 kg marijuanë në kufirin me Greqinë, pranga dy shqiptarëve

- Advertisement -

Dy shtetas shqiptarë janë vënë në pranga nga policia greke për posedim të një sasie të konsiderueshme kanabis sativa në kufirin greko-shqiptar.

Gjatë operacionit, policia greke gjeti brenda automjetit dhe sekuestroi 2 çanta  me 41 pako që përmbanin 43 kg e 100 gram marijuanë.

Në pranga ra drejtuesi i mjetit dhe pasagjeri, përkatësisht 33 dhe 28 vjeç.

Gjithashtu u sekuestruan edhe 2 celularë dhe 3 karta SIM.

/sarandalife.al/

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...