Sekuestrohen 37 kg marijuane ne kufirin greko-shqiptar.

- Advertisement -

Operacioni ne Janine mbreme ne darke. Ne aksin Konice-Janine, policia ka pikasur nje automjet qe vinte nga kufiri gjelber dhe i ka bere shenje per te ndaluar. Drejtuesi ka shtuar shpejtesine duke kryer manovra te rrezikshme. Policia vazhdoi ndjekjen dhe disa minuta me vone gjeti mjetin te braktisur nderkohe qe drejtuesi u fut ne nje zone pyjore dhe u largua duke perfituar edhe nga erresira. Gjate kontrollit ne mjet u gjeten dhe sekuestruan 10 pako me 36 kg 900 gram marijuane. U identifikua drejtuesi i mjetit, shtetas shqiptar i cili u shpall ne kerkim. Mjeti iu dorezua nje kompanie makinash me qera ne Athine, ku i dyshuari e kishte marre dhe nuk e kishte dorezuar ne diten e caktuar.

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...