Sejmen Gjokoli: KËNGA E TENOS..(Video)

- Advertisement -

Në pak radhë një botë e tërë.
Vetëm rapsodët e vërtetë mund ta shprehin në këngë ndjesinë që ndjejnë nga takimi me miq të këngës e të shpirtit.
Herë-herë bëhen edhe vet këngëtarë për ta thënë edhe me “fjalë” polifonike mesazhin që duan të përcjellin.
Dhe ne që, pas Teno Lonës, rapsodit, vet vihemi në komandë për iso.

 

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...