Saranda dhe sarandiotë intelektualë ndër vite në librin “Qytetit të lindjes-SARANDA” me autor Prof.dr Josif Papagjoni VIDEO

- Advertisement -

Promovimi i librit “Qytetit të lindjes-SARANDA” me autor djalin sarandiot, Prof. dr. Josif Papagjoni ishte veprimtaria e paradites së sotme që mblodhi bashkë intelektualë të spikatur në fusha të ndryshme të qytetit.

 

 

 

 

 

Merrnin pjesë njëherësh edhe deputetja e PS për rajonin e jugut, Anila Denaj,kryetari i bashkisë, Adrian Gurma si dhe kandidati i PS për bashkinë e Sarandës, Oltion Çaçi.
Promovimi ishte realizuar bukur edhe artistikisht. Moderatorēt, regjisori dhe aktori Vangjel Agora dhe gazetari Ermir Hoxha sollën pjesë të zbërthyera nga libri duke u përcjellë bukur edhe me përshtypjet e sjella nga personazhe të gjalla të librit.

Kryebashkiaku Adrian Gurma uroi autorin e librit Josif Papagjoni për atë çfarë përcjell ai nëpërmjet faqeve të librit “Qytetit të lindjes-SARANDA”. Një falënderim përcolli për pjesëmarrësit edhe vetë autori Josif Papagjoni.

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...