Rudina e “ Toena” : “Dhuro një libër, hap një dritare”

- Advertisement -

Në kuadër të Muajit të Letërsisë, administratorja e “Toena”, Rudina Licaj pati sot një donacion me libra për nxënës e mësues të shkollës së mesme “Hasan Tahsini” në Sarandë, libra këto cilësorë dhe të botuar vitet e fundit.
Administratorja Rudinë vlerësoi dhe njëherësh falënderoi shumë punën e mësuesve të kësaj shkolle për punën që bëjnë me librin. Ndërsa fton edhe të tjerë subjekte apo individë të dhurojnë libra për këtë shkollë, qofshin ato edhe të pakta në numër. E këtë thirrje duhet ta mbështesim të gjithë. “Dhuro një libër, hap një dritare” duhet të jetë parim për secilin prej nesh.

/sarandalife.al/

 

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...