Flet e dashura e Babis: Më ka shkruar dy javë para se të vriste gruan!

- Advertisement -

Një dëshmi e re tronditëse pa dritën ditën e djeshme për rastin në Glyka Nera . Emisioni “Dritë në tunel” me Angeliki Nikolouli zbuluan se Babis Anagnostopoulos, dy javë para se të vriste fatkeqen Caroline, i ka dërguar një shënim ish-të dashurës së tij ku i kërkonte ta takonte nga afër.

“Me Babin kam pasur vërtet një lidhje e cila ka qenë e vitit 2015 dhe ka përfunduar në qershor të 2016. Ai ishte shumë i inatosur me mua sepse mendonte se do t’i jepja fund martesës për të qenë bashkë. Nuk e kisha menduar kurrë ta bëja këtë. Ishte një sipërfaqësi, nga mënyra se si ai më afrohej me këmbënguljen e tij”, u shpreh gruaja, duke ruajtur anonimatin e saj. Gruaja, e cila pas vrasjes në Glyka Nera vendosi të largohej nga Athina dhe të transferohej në një qytet tjetër në Greqi, foli për një njeri obsesiv dhe pretendon se ai bëri gjithçka për ta ndarë nga burri i saj. “Nga shënime të ndryshme duket se ai po përpiqej të më shihte. Të gjitha këto shënime të shkruara me dorë, por edhe faqe që ka shkruar i kam mbajtur në kompjuter. Dikush po i shkruante burrit tim për këtë marrëdhënie. Jam e sigurt se Babis ia ka dërguar atij në përpjekje për të më ndarë”, thekson ajo. Gruaja tha se i kishte bërë presion që ta takonte nga afër së fundmi para vrasjes së Caroline.

“Në gjashtë muajt e fundit, shënimet kishin filluar sërish. Ai kishte një obsesion që më trembte dhe përpiqesha të kisha një marrëdhënie të mirë me të nga larg për të mos e inatosur. Ai kishte dërguar shënimin e fundit dy javë para se të vriste gruan e tij dhe kërkoi të takohej me mua. E di që Caroline i ka ditur të gjitha këto për një kohë të gjatë. “ Më tha vetë Babis”, tha ajo, duke shtuar: “Kur këmbënguli  vite më parë për të më bërë të ndahesha, kuptova se nuk po shkonte mirë dhe se nuk kishte kufij. Atëherë e kuptova, por jo deri në atë pikë sa të bëhej vrasje?” tha ajo e tronditur.

/protothema.gr/

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...