Emri/ Arrestohet fieraku 59-vjeç që bëri kërdinë në Finiq

- Advertisement -

Në vijim të punës për parandalimin e vjedhjeve, zbardhjen e atyre të ndodhura më parë, evidentimin dhe kapjen e autorëve, si rezultat i një pune intensive dhe të mirëorganizuar, specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisatiatin e Policisë Sarandë, arrestuan në flagrancë shtetasin Sheme Cekaj, 59 vjeç, banues në fshatin Levan, Fier. Arrestimi i këtij shtetasi u bë pasi dyshohet se mëngjesin  e së premtes , ka vjedhur një shumë parash në dy banesa të ndryshme në pronësi të shtetases P. Ç, në Finiq. Nga hetimet e kryera dhe provat e siguruara ka rezultuar se ky shtetas gjithashtu është autori i dyshuar i katër vjedhjeve të ndodhura më parë në territorin e Bashkisë Finiq, më konkretisht:

Më datë  24.06.2021, ka vjedhur një shumë parash dhe disa vegla pune në banesën e shtetasit me inicialet P. M;

Më datë 11.07.2021, ka vjedhur 1 aparat celular të shtetases me inicialet K. Y;

Më datë 07.08.2021, ka vjedhur disa orendi elektroshtëpiake në banesën e shtetases me inicialet D. G;

Më datë 31.08.2021 ka vjedhur disa vegla pune në guroren e shtetasit me inicialet F. Sh. Materialet iu referuan Prokurorisë së rrethit gjyqësor Sarandë për veprime të mëtejshme.

/sarandalife.al/

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...