Rama paralajmëron çdo të ndodhë me pagat deri në 40 mijë lekë

- Advertisement -

Ndryshe nga sa premtoi në fushatë elektorale, Kryeministri Edi Rama ka shtyrë për një 1 korrik 2022 vendimin për zero taksë për pagat deri në 400 mijë lekë të vjetra.

Lajmin kreu i qeverisë e njoftoi përmes një postimi në facebook, ku shkruan: “Nga 1 korriku 2022 zero taksë mbi pagat deri 40 mijë lekë.”.

Kujtojmë se në fjalimet gjatë fushatës elektorale, Rama deklaronte se ky vendim do të hynte në fuqi që në 1 janar të 2022-it.

/sarandalife.al/

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...