IKMT prish në Vrion një banesë, pronari :“Nuk kam njoftim…”

- Advertisement -

IKMT ka shembur sot  një shtëpi në Vrion. Ndërtimi ishte  bërë në një sipërfaqe që është në juridiksion të DPSHTRR. Ndërkohë sipas pronarit të kësaj shtëpie, Arjan Gjeci, kanë rreth 20 vite që jetojnë këtu, ndërkohë që ata nuk kanë patur asnjë njoftim për prishjen, vendimi u është dhënë në dorë banorëve kur skrepi ishte mbi godinë dhe prishej dhe se janë nxjerrë me forcë nga policia. Sipas banorëve, ata kanë kërkuar nga IKMT një afat për heqjen e mallit nga shtëpia, por çekiçi i IKMT ka ndërhyrë duke rrafshuar gjithcka.

/sarandalife.al/

 

 

 

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...