Punohet me itensitet për zgjerimin e rrugës Shijan -Qafa e Gjinos

- Advertisement -

Vazhdojnë me intesitet punimet për zgjerimin e rrugës Shijan – Qafa e Gjinos, pjesë e segmentit rrugor Delvinë – Kardhiq. Makineri të rënda po punojnë pa ndërprerje për zgjerimin në anën e majtë të rrugës ekzistuese. Tanimë punimet janë përqëndruar në afërsi të fshatit Shijan, në një pjesë jo të qëndrushme të terrenit, pasi zgjerimi prek dhe pjesë të atij terreni që dikur kanë sherbyer si rezervate të peshkut dhe nga pikpamja gjeologjike formacionet ishin të dobëta dhe duhej një ndërhyrje më specifike.Qeveria shqiptare është zotuar që në këtë sezon turistik të vihet në funksionim tuneli i Skërficës dhe segmenti rrugor Delvinë – Kardhiq. E ky segment rrugor do të jetë në funksion këtij projekti që po realizohet në kohë rekord.

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...