Publikohen EMRAT/ Nga Vlora në Tiranë dhe Durrës, kush janë 25 personat e arrestuar me urdhër të SPAK, mes tyre edhe një grua, ja akuzat që rëndojnë

- Advertisement -

Në kuadër të operacionit ndërkombëtar të koduar “ASTROLABIO” janë zbardhur të gjithë emrat e të arrestuarve. Personat e arrestuar me urdhër të SPAK janë: Mësohet se janë vënë në pranga Dushan Spahiu, Paulin Koçi, Petrit Pashaj, Indrit Hita, Enjat Myrtaj, Roland Ramadani, Emiljano Likaj (Gaçaj), Qazim Ismailaj, Fatjon Belaj, Zamir Muliu, banues në Vlorë. Fatos Dusha, Robert Hysa, Arjol Lleshi, të tre banues në Tiranë. Fatjon Koçllari, banues në Durrës Kristiana Sako, banuese në Divjakë. Muhamed Abdurrahim Sherif (Alias) Abdel Rehim Muhamed Eli, banues në Egjipt. Mustafa Hysein Koseoglu, banues në Stamboll, Turqi. Mehdi Mamushli, banues në Iran. Operacionio u zhvillua në tre shtete, Shqipëri , Greqi , Itali. U goditën 4 grupe kriminale që në bahkëpunim ndërmjet tyre trafikonin persona të ndryshëm nga Lindja e Mesme, me destinacion Italinë e Jugut dhe në vijim vende të tjera të BE-së.

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...