Protestë për çmimin e naftës, do të fiken makinat në autostradën Tiranë-Durrës

- Advertisement -

Ditën e nesërme, më 29 tetor është paralajmëruar protestë kundër rritjes së çmimit të naftës.

Në një njoftim që po qarkullon në rrjetet sociale, të gjithë drejtuesve të automjeteve u bëhet thirrje që në shenjë proteste ditën e nesërme në orën 13:00 të fikin makinën në autostradën Tiranë-Durrës.

Kërkesa e drejtuesve të mjeteve është ulja e naftës në 140 lekë.

Protesta vjen në një kohë kur çmimi i karburantit është rritur. Kujtojmë se pak ditë më parë janë zhvilluar protesta kundër rritjes së çmimit të produkteve të shportës.

/sarandalife.al/

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...