Plazh në vjeshtë/ Në Sarandë pushues të shumtë (Video)

- Advertisement -

Vjeshta konsiderohet një periudhë ideale për pushime në bregdet. Kjo është e dukshme edhe në Sarandë ku pushuesit nuk mungojnë nëpër plazhe. Të bësh plazh në vjeshtë nuk shihet më si sfidë. Mesi i tetorit, shoqëruar me temperatura të larta ka rikthyer pushues të shumtë në Sarandë. Vizitorë të grupmoshave të ndryshme ketë fundjave po shijojnë rrezet e diellit dhe ujin e detit. Të ardhurit thonë se janë të kënaqur me atë çfarë gjejnë në keto ditë të nxehta vjeshte. 
“Shumë bukur më mirë s’ka, e ka bekuar perëndia  këtëditë
“Unë vij nga Gjermania, deti është fantastik, i ngrohtë si në verë”, më pëlqeu shumë shëtitorja, po sikur të ishte dhe më e gjërë do të ishte akoma më mirë, shprehen pushuesit.Në këto ditë të këtij moti fantastik disa preferojnë të zhyten në det, të tjerë e shfrytëzojne për të shëtitur, vrapuar apo edhe për të drekuar.

 

 

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...