Plazh dhe freski në detin vjeshtak të kësaj fundjave në Sarandë

- Advertisement -

Ndonëse po i vjen fundi muajit të dytë të stinës së vjeshtës, moti ka vendosur të tregohet tejet bujar, me temperatura aq favorizuese sa fare lehtë këto ditë mund të bëhet plazh në qytetin tonë me bukuri të falur nga natyra

Me siguri edhe shumë prej jush i keni shfrytëzuar këto ditë tetori për t’u arratisur që fundjava t’ju gjejë në det, njëjtë si të jenë ditë korriku a gushti. Teksa  zhurma e beharit ka mbetur në muajt e verës, plazhi këtë sezon shijon më shumë se në çdo periudhë të vitit. Këtë të shtunë deti po edhe shetitorja ishin me shumë banorë  vendas por edhe të huaj. Këtë zgjodhi si tematikë të vetën kamera jonë, fundjava në Sarandë. Pamjet flasin vetë.

/sarandalife.al/

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...