Kryebashkiaku Gurma uron Butrintin për 5 golat kundër Shkumbinit

- Advertisement -

Heronjtë e ndeshjes së sotme të Butrintit me Shkumbini janë Glauber, Hyska ,Jefferson dhe Gjonaj i cili shënou dy herë gol.

Kryebashkiaku Adrian Gurma e ka uruar ekipin me anë të një postimi në Facebook: “Urime skuadrës për fitoren,

Forca BUTRINTI 🏆“.

Butrinti në pjesën e parë ishte në avantazh me 2 gola kundrejt 1 goli të shënuar nga Shkumbini. Ndërsa e kanë mbyllur ndeshjen me fitore 5 me 2 në favor të Butrintit.

“Butrinti 5-2 Shkumbini

Përfundon me manita në Sarandë, djemtë rikthehen me një lojë të bukur dhe shkatërrojnë peqinasit me pesë gola.

Kolonja patjetër një aset i madh i Sarandës, sapo futet 2 assist dhe 1 gjuajte që shndërrohet në gol nga Gjonaj ndërkohë që ka lozur sot dukshëm me dhimbje.

Performancë të shkëlqyer edhe Hyska e Gjonaj. Çfarë lojtari Buxhelaj, zëvendëson më së miri Paterni, i cili sot nuk ishte as në stol, dhe bën çdo gjë mirë në krahun e djathtë të mbrojtjes.

E radhës, në Maliq, shpresojmë të vijë kthesa edhe në ndeshjet jashtë.

FORCA BUTRINTI”, shprehet skuadra e Butrintit me anë të një postimi në Facebook.

/sarandalife.al/

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...