Platformë pa leje në det, pse…?

- Advertisement -

Me njē platformë në formë katrore dhe me përmasa të mëdha e ndërtuar me bova lëvizëse, e hedhur në det, përballë plazhit Rinia, janë përballur mëngjesin e sotëm qytetarët në Sarandë. Askush nga autoritete e portit nuk kishte dijeni. Realiteti i bërë tashmë vuri në lëvizje institucionet nga bashkia, policia e kufirit dhe ajo e rendit.

 

Mësohet se qytetari, pronë e të cilit është kjo platformë është shoqëruar në Komisariatin e Policisë. Ndërkohë që Damian Xhemali ka një miratim kërkese nga Kapiteneria e Portit Sarandë me firmë të Fotin Kona, kapiten i Portit Sarandë.

Sipas dokumentit qytetari Damian Xhaferi do ta përdorë platformën si kënd lojërash e vendosur në pranë bregdetit duke mos penguar lëvizjen e mjeteve lundruese. Burime jo zyrtare e quajnë hedhjen e platformës në det pa leje.

 

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...