Piratë dhe klloun italianë argëtojnë të vegjëlit e “Vangjel Pullës”

- Advertisement -

Të vegjëlit e Shtëpisë së Fëmijëve “Vangjel Pulla” kaluan sot një ditë të mbushur plot argëtim në ambientet ku ata jetojnë.

Artistë italianë kanë dhuruar shfaqje para fëmijëve duke kërcyer, kënduar dhe argëtuar të vegjëlit e kësaj Shtëpie.

Prezent kanë qenë dhe ansambli “Zëri i Bilbilit” dhe fëmijët e Qendrës Kulturore të qytetit.

“Banorët e vegjël të Shtëpisë së Fëmijëve “Vangjel Pulla” shijuan shfaqjen e bukur me numra të larmishëm të ofruar nga pjestarë të shoqatave nga Italia, Naukleros, Pirates of Apulia, Clown x Bene, I Kastriota, Culturale Raetica, të shoqëruar nga ansambli “Zëri i Bilbilit” dhe artistët e vegjël të  Qendrës Kulturore e Fëmijëve Sarandë , ku dëfryen e u argëtuan të gjithë së bashku.

Faleminderit artistë.”, ka postuar kryebashkiaku Gurma në faqen e tij në Facebook.

/sarandalife.al/

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...