“Butrinti” gjobitet për faj të tifozëve, cila ndeshje i ndëshkoi

- Advertisement -

Komisioni i Disiplinës dhe Etikës ka publikuar pak më parë vendimet në lidhje me ndeshjet e fundjavës që lamë pas në të gjitha nivelet e futbollit shqiptar. Pas shqyrtimit të rasteve dhe vlerësimit të situatave, “drejtësia” sportive në vend ka dalë në konkluzione, duke mos toleruar aspak sjelljet që nuk i kanë hije kësaj loje.
“KF Butrinti, për sjellje të gabuar të spektatorëve, në bazë të neneve 65/1 dhe 65/3/c të KDS, dënohet me gjobë në masën 50.000 (pesëdhjetë mijë) lekë. Në zbatim të nenit 116/1/a të KDS, gjoba të aplikohet në masën 50%.”, bën me dije Federata Shqiptare e Futbollit.
Bëhet fjalë për sfidën që Butrinti pati me skuadrën e Vorës.
/sarandalife.al/

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...