Përplasje e përgjakshme në Greqi: 1 i vdekur dhe 7 të plagosur

- Advertisement -

Një i vdekur dhe shtatë të plagosur, mes tyre gjashtë policë të DIAS-it, është raportimi i përplasjes së armatosur të ndodhur mbrëmë vonë në Peramë. Sipas burimeve të ELAS – it, oficerët e policisë i kanë bërë shenjë drejtuesit të një makine, në të cilën kishte edhe dy persona të tjerë , që të ndalonte për kontroll. Mirëpo drejtuesi i mjetit nuk ka respektuar dhe ka shtuar shpejtësinë për t’u larguar dhe për pasojë ka nisur një ndjekje e cila ka përfunduar në rrugën Elpidos, në Peramë. Në atë moment drejtuesi i mjetit ka përplasur motorët e DIAS-it dhe më pas efektivët e policisë kanë qëlluar. Njëri nga tre personat në mjet u godit për vdekje, njëri lehtë, ndërsa gjashtë policë u plagosën. Ndërsa personi i tretë që ishte në mjet arriti të arratiset dhe është në kërkim.

/sarandalife.al/

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...