Një ditë ndryshe për fëmijët e Shtëpisë së Fëmijëve,Sarandë

- Advertisement -

E larmishme dhe tërë emocion u bë dita kur mes fëmijëve të Shtëpisë së Fëmijëve u ndodhën artistë, vullnetarë të shoqatave nga Italia dhe jo vetëm.
“Banorët e vegjël të Shtëpisë së Fëmijëve “Vangjel Pulla” shijuan shfaqjen e bukur me numra të larmishëm të ofruar nga pjestarë vullnetarë të shoqatave nga Italia, Naukleros, Pirates of Apulia, Cloën x Bene, I Kastriota, Culturale Raetica, të shoqëruar nga ansambli “Zëri i Bilbilit” dhe artistët e vegjël të Qendrës Kulturore të Fëmijëve, Sarandë, ku dëfryen e u argëtuan të gjithë së bashku”, shprehet bashkia në faqen e saj.
/sarandalife.al/

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...