Nis rikualifikimi tërësor i qendrës së kontrollit teknik të DRSHTRR

- Advertisement -

Drejtoria e Përgjithshme e Shërbimit të Transportit Rrugor informoi se ka nisur punën për rikualifikimin tërësor të qendrës së kontrollit teknik të DRSHTRR Sarandë. Sipas DPSHTRR rikualifikimi do të kryhet pa e ndërprerë shërbimin e kolaudimit.Investimi nga DPSHTRR po kryhet me synim përmirësimin e ndjeshëm të kushteve të punës për qytetarët e personelin, rritjen e sigurisë në proceset teknike e optimizimin e zinxhirit të shërbimit”, bëhet publike nga DPSHTR

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...