Disiplina dënon me gjobë ekipin e “Butrintit”

- Advertisement -

Komisioni i Disiplinës, pranë Federatës Shqiptare të Futbollit, ka zbardhur vendimet e marra për javën e fundit në futbollin shqiptar.
Ekipi i “Butrintit” është dënuar me 100.000 (njëqind mijë) lekë për shkak të sjelljes së gabuar të tifozëve.
“KF Butrinti” për sjellje të gabuar të spektatorëve, hedhjen e sendeve në terrenin sportiv, në bazë të neneve 65/1, 65/3/a dhe 65/3/c të KDS, dënohet me gjobë në masën 100.000 (njëqind mijë) lekë. Në zbatim të nenit 116/1/a të KDS, gjoba të aplikohet në masën 50%”, thuhet në njoftimin e Komisionit të Disiplinës.

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...