NGA THOMA NIKA : PROKOPI I DIJSHËM, PO AQ SA I GUXIMSHËM (VIDEO 2011)

- Advertisement -
Sot inxhinjeri pasionant i pyjeve dhe ekologu Prokop Qirjaqi u nderua nga Këshilli i Qarkut Vlorë, si “Personalitet i Shquar”.
Kjo bisedë e shkurtuar, e realizuar vite më parë në studion e “Riviera Television”, me Njeriun që tërë jetën e vet e vuri në shërbimin tonë, për të jetuar gjelbër, ishte pjesë e prezantimit të ing. Prokopit, në eventin e organizuar sot nga Bashkia Finiq, në Qendrën Kulturore “Katina Papa”, në Livadhja.
Ju ftoj të ndiqni videon, për të njohur sadopak profilin e një specialisti, drejtuesi dhe njeriu të rallë. Prokop Qirjaqi është ai që e bëri kurorën e Sarandës me pisha. Ato u zunë të gjitha, edhe pse u mbollën gjatë natës prej tij e njerëzve që i besonin, duke u hequr zyrtarëve partiakë e antishkencorë, çdo mundësi për të mbjellë në vend të pishës akacie (!!!)
30 janar 2023

 

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...