Në Bashkinë Finiq: Test i shpejtë falas me interesimin  e Ambasadës Greke në Tiranë

- Advertisement -

Diten e premte, në 22.10.2021  u zhvilluan teste falas me nismën e Ambasadës së Greqisë në Tiranë (test i shpejtë) në Bashkinë Finiq dhe konkretisht në qendrën shëndetësore të Livadhjasë dhe në oborrin e qendrës kulturore ′′Katina Pappa “. Ky aksion është pjesë e kornizës së përgjithshme të përpjekjeve të bëra për adresimin e Coronavirusit, pasi ende është pandemia. Kontrollet  e antigjenit do të kryhen edhe në banesa të tjera komunale në periudhën e ardhshme. Kryetari i bashkisë së Finiqit,  z. Kico, falënderon përzemërsisht edhe një herë Ambasadoren e Greqisë në Tiranë, Sofia Filipidou dhe Konsullin e Përgjithshëm të Greqisë në Gjirokastër z. Dimitrios Saharidis, për iniciativën e përgëzueshme, mbështetjen e shumëfishtë me materiale dhe psikosociale, në bashkinë tonë dhe veçanërisht për njerëzit në nevojë. Shënohet se mostra falas  të zbulimit të shpejtë të antigjenit (test i shpejtë) ndaj banorëve të bashkisë së Finiqit  u zhvillua nga administratorja e Njësisë Administrative të Alikos,  znj. Eleni Pappa dhe qendrës shëndetësore Livadhja.
/sarandalife.al/

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...