Ndoshta do marrin fund hallet e banorëve të Vanës (Video)

- Advertisement -

Forcat xheniere kanë mbërritur sot në Vanë të Delvinës për të çmontuar urën e shembur prej 44 ditësh.Prefekti i Qarkut Vlorë, Flamur Mamaj pohon se ndërhyrja është e vonuar, ndërkohë që çmontimi i urës së shembur dhe montimi i urës së re sipas protokollit do të zgjasë 20 ditë.

 

Kryetarja e bashkisë së Delvinës, Majlinda Qilimi thotë se gjatë kësaj kohe do të jepet zgjidhje me urën provizore. Në rast intensifikimi të rreshjeve të shiut banorët e fshatit do të detyrohen të kalojnë përmes një tjetër fshati.

 

Gjatë një muaji e gjysëm banorët e Vanës janë detyruar të kalojnë mes për mes lumit të Kalasës ose duke u kacavjerrë mbi urën e shembur, duke rrezikuar jetën dhe duke shënuar incidente.

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...