I paharrur kujtimi i Mynirit !

- Advertisement -

U nda sot nga jeta, qytetari sarandiot Mynir Xhaferi. Pas një operacioni disi të vështirë dhe një komplikacioni në zemër Myniri është larguar nga kjo jetë paraditen e sotme në Tiranë. Ai lindi në qytetin e Gjirokastrës në vitin 1954 dhe po atje kreu studimet në arsimin 7- vjeçar. Më pas ai do të vazhdonte studimet në arsimin e mesëm në Politeknikumin e naftës në Kuçovë në vitin 1973. Me përfundimin e Politeknikimit nisi punë në Ndërmarjen Shpim – Kërkimit të Naftës në Sarandë deri sa doli në pension. Ai dallohej për korrektësi dhe devotshmëri në punë. Skenat e koncerteve do të prekeshin shumë herë nga Myniri, pasi ai ishte dhe një dashamirës i këngës polifonike. Ai ishte një familjar i denjë dhe prind shembullor. Në vitet e fundit ai jetonte dhe punonte në Tiranë pranë fëmijëve të tij, Krenarit, oficer madhor i ushtrisë shqiptare dhe Oltës me profesion ekonomiste. Myniri ishte dhe një komshi e lagjar i mirë, tepër korrekt dhe i sinqertë. Familja, të afërmit humbën njeriun e tyre të dashur, kurse shokët dhe miqtë e tij njeriun që do t’ju mungojë.
sarandalife.al i shpreh familjes ngushëllimet më të sinqerta.

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...