Ndërtuan pa leje procedohen penalisht.

- Advertisement -

 

Specilistët e Hetimit të Krimit në Komisariatin e Policisë Sarandë proceduan penalisht për veprën penale “Ndërtimi i paligjshëm”, shtetasit:
– S. K., 52 vjeç, banues në Sarandë, sepse është konstatuar duke ndërtuar në tarracën e pallatit në pronësi të tij, pa lejen e organeve kompetente;
– E. M., 39 vjeç, banues në Ksamil, Sarandë, sepse është konstatuar duke ndërtuar pa leje, një mur rrethues në pronën e tij, në Ksamil. Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Sarandē për veprime të mëtejshme.

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...