Futi nga kufiri i gjelbër një kope me bagëti procedohet konispolati

- Advertisement -

 

Shërbimet e Policisë Kufitare të Qafë Botës, Sarandë, gjatë patrullimit në kufirin e gjelbër, në fshatin Çiflik, Bashkia Konispol, kanë bllokuar një kope me bagëti të imta (dele), që një shtetas po e sillte nga Greqia dhe po e fuste nëpërmjet kufirit të gjelbër me shtetin grek, për në Shqipëri. Në përfundim të veprimeve hetimore është proceduar penalisht shtetasi A. A., 32 vjeç, nga Konispoli për veprën penale “Kontrabanda me mallra të tjera”. Mësohet se 100 ishte numri i deleve. Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Sarandë për veprime të mëtejshme.

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...