“Mori pistoletën dhe qëlloi babanë tim”, dëshmon vajza skenën kur Klodiana qëlloi mbi mjekun

- Advertisement -

Një pamje të plotë të asaj që ndodhi mesditën e djeshme në banesën e pallatit në rrugën “Jean Moreau”, mësohet se e ka policia kryesisht përmes dëshmisë së vajzës 12-vjeçare që ka parë nënën e saj duke nxjerrë revolen dhe e qëllon 4 herë mbi babanë e saj. E vogla u dërgua në Nën/Drejtorinë për Mbrojtjen e të oMiturve të Sigurimit të Atikës, ku në një hapësirë të projektuar posaçërisht, ajo shpalosi para psikologes së fëmijëve gjithçka kishte përjetuar vitet e fundit. Fëmija jo vetëm u ka dhënë një pamje të situatës së “luftës” që mbizotëronte mes prindërve të saj me rastet e ngritura nga 49-vjeçarja shqiptare , por u përshkruan minutë pas minute skenën e përgjakshme jashtë godinës së Halandrit. Konkretisht, dyshohet se ajo ka thënë se nëna e saj ka nxjerrë pistoletën dhe ka qëlluar 4 herë të atin. Një imazh që do të mbetet thellë i gdhendur në mendjen dhe shpirtin e saj. Pra policia ka faktet nga ana e fëmijës që ka qenë dëshmitar kyç të cilat në fakt janë evidentuar si në dhomën e posaçme të NënDrejtorisë për Mbrojtjen e të Miturve, ku regjistrohen të gjitha dëshmitë e fëmijëve dhe materiali i dërgohet prokurorit në mënyrë që të miturit të mbrohen dhe të mos i nënshtrohen procesit shpirtshkatërrues të pranisë fizike në gjykatë dhe të rijetojnë edhe një herë ngjarjet e tmerrshme. Për gazetarët sot foli edhe bashkëshortja e mjekut, britanikja. Bashkëshortja e mjekut 68-vjeçar foli për ngacmime të vazhdueshme nga 49-vjeçarja edhe pse familja kishte marrë masa paraprake ndaj saj, ndërsa zbuloi se edhe ajo ia kishte kthyer shpinën fëmijës. Në të njëjtën kohë, Klodiana Celo qëndron në paraburgimin e NënDrejtorisë së Sigurisë së Atikës Verilindore . Sot ajo është dërguar në prokurori ku do t’i jepet një afat për të kërkuar falje ndërsa informacionet thonë se ajo që po i tregonte policisë, mes përshkrimeve dhe historive të pakuptueshme është se nuk donte të vriste mjekun okulist, e priti dhe e kapi pistoletën e saj gjatë sherrit dhe ajo e ka marrë mbrapsht dhe e ka qëlluar. Ajo tha se shkonte shpesh në shtëpi pasi kishin mosmarrëveshje për kujdestarinë e fëmijës, gjë që e konfirmojnë edhe fqinjët. Policia po kërkon të zbulojë se ku dhe nga kush është marrë arma, duke e pyetur disa herë, por nuk duket se kanë marrë përgjigje të qarta. As për çfarë arsye e mbante revolen me vete.

I sëmurë rëndë i shtruar në spital vazhdon të jetë mjeku 68 vjecar.

Katër plumba u hoqën gjatë një operacioni të gjatë, trupi i 68 vjecarit, i cili u qëllua pasditen e djeshme nga ish-partnerja shqiptare, 49 vjec. Mjeku okulist mbetet në gjendje kritike, ndërsa mjekët po bëjnë gjithçka për ta mbajtur në jetë.

 

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...