Mjeshtri i Madh Ndërkombëtar në Shah, Erald Dervishi, simultane në Sarandë

- Advertisement -

Në përfundim të Festivalit Mbarëkombëtar të Shahut Saranda 21 paraditen e së dielës u zhvillua dhe një simultane me Mjeshtrin e Madh Ndërkombëtar, Erald Dervishi. Në këtë simultane, e vecantë për qytetin tonë morën pjesë fëmijë të talentuar e të apasionur në këtë lojë si dhe qytetarë të ndryshëm. Kjo tregon pasionin dhe traditën e bukur që ka qyteti ynë për lojën magjike të shahut, që shumë bukur mund të quhet “ Gjimnastika e trurit”.

 

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...