Miratohet në mbledhjen e Këshillit Bashkiak projekt-buxheti për vitin 2022

- Advertisement -

Në mbledhjen e së mërkurës të Këshillit Bashkiak pika më e rëndësishme ishte miratimi i projekt buxhetit për vitin 2022, i cili erdhi në këshill pas diskutimit më parë me grupet e interesit. Pas pyetjeve dhe diskutimeve nga këshilltarët për probleme të ndryshme si furnizimi me ujë apo për restaurimit të kinoteatrit e pas përgjigjeve nga kryetari i bashkisë, Adrian Gurma, anëtarët e Këshillit Bashkiak miratuan projekt buxhetin për vitin 2022. “Miratuam sot në Këshillin Bashkiak,në unanimitet të plotë, Projekt Buxhetin për vitin 2022. Me miratimin e këtij buxheti ambicioz, krijojmë mundësi të reja, për përmirësimin e cilësisë së shërbimeve karshi komunitetit, në rrafshin social, arsimor, kulturor e sportiv, rritjen e investimeve në infrastrukturën publike e bujqësore, si dhe përmirësimin e ndjeshëm të ofertës turistike për sezonin e ardhshëm”, bëhet publike në njoftimin e bashkisë.

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...