Ministrja Kushi: “Zysh Harikla e Finiqit, vlerë për arsimin “

- Advertisement -

Ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë, Evis Kushi vlerësoi sot kontributin e mësuese Hariklës.

Zysh Harikla është një mësuese model në zonën e Finiqit, e cila jep me shumë pasion prej 29 vitesh lëndën e biologjisë, si në gjuhën shqi­pe ashtu edhe në gjuhën greke.

“Zysh Harikla është një mësuese model në zonën e Finiqit, e cila jep me shumë pasion prej 29 vitesh lëndën e biologjisë, si në gjuhën shqi­pe ashtu edhe në gjuhën greke.

Me disa specializime jashtë vendit, si dhe zotëruese e shka­llës së parë të kua­lifikimit me vlerësi­min “shumë mirë”, ajo është gjithashtu Kryetare e Rrjetit Profesional për lëndët Biologji dhe Kimi në zyrën vendore ars­imore Finiq-Dropull.

Faleminderit zysh Harikla për përkushti­min dhe vlerat e larta profesionale e qytetare që përcjell çdo ditë tek nxë­nësit e tu, prindërit dhe gjithë kolegët­!”, shprehet Ministrja Kushi.

/sarandalife.al/

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...