Kuvendi i Sali Berishës shkarkon Bashën

- Advertisement -

Janë numëruar votat e delegatëve të Kuvendit Kombëtar për shkarkimin e kryetarit të PD, Lulzim Basha.

Kanë qenë të pranishëm në nisje të punimeve të Kuvendit, 4934 delegatë të pranishëm.

Pjesëmarrës në votim kanë qenë 4491 delegatë.

Nga 4491 delegatë të pranishëm, pro shkarkimit të kryetarit të PD 4446 delegatë, kundër 36 delegatë dhe 9 delegatë e kanë nxjerrë fletën të pavlefshme.

Megjithatë, fjala e fundit i mbetet referendumit të thërritur për datën 18 dhjetor, ku çdo anëtarë i partisë në të gjithë vendin do të votojë për të ratifikuar votimin e të shtunës.

/sarandalife.al/

 

 

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...