Sot priten përjashtime nga Basha brenda PD-së, Berisha: Nuk është koha e dyshimit por e veprimit

- Advertisement -

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar përmes një postimi në Facebook sa I takon Kuvendit të djeshëm duke thënë se u dha përgjigjia më dinjitoze e madhështore nga delegatë e militantë të pranishëm për rithemelimin e PD-së.

Berisha shkruan se nuk është koha e dyshimit por e veprimit duke ftuar të gjithë demoratët të bëhen pjesë e betejës së tij.

Kujtojmë se sot në orën 15:00 Lulzim Basha do të mbledhë Këshillin Kombëtar të PD-së ku pritet të ketë përjashtime.

Në këtë mbledhje pritet të shkakrohet kryetari i Këshillit Kombëtar, Edi Paloka.
Përveç Edi Palokës, do të propozohet edhe shkarkimi i anëtarëve: Belind Kelliçi, Ivi Kaso, Albana Vokshi, Aldo Bumci, Gent Strazimiri, Gert Bogdani, Oerd Bylykbashi, Flamur Noka, Ervin Minarolli, Ledina Mandia, të cilët nuk morën pjesë në mbledhjen e kërkuar nga Basha.

/sarandalife.al/

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...